Video Sources 32 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Inside Job

Inside Job

The film that cost $20,000,000,000,000 to makeOct. 08, 2010USA109 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Ky film ofron një analizë gjithëpërfshirëse të krizës financiare globale të vitit 2008, e cila me një kosto prej mbi 20 trilionë dollarësh, bëri që miliona njerëz të humbnin vendet e tyre të punës dhe shtëpitë në recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh, dhe gati sa rezultoi në një shembje të ekonomisë globale.

 

Inside Job
Original title Inside Job
IMDb Rating 8.2 70,205 votes
TMDb Rating 7.7 637 votes

Director

Cast

Matt Damon isNarrator
Narrator
William Ackman isHimself - Hedge Fund Manager
Himself - Hedge Fund Manager
Barack Obama isHimself (archive footage)
Himself (archive footage)
George W. Bush isHimself (archive footage)
Himself (archive footage)
Jonathan Alpert isHimself - Therapist
Himself - Therapist
Christine Lagarde isHerself - Finance Minister
Herself - Finance Minister
Ann Curry isHerself (archive footage) (uncredited)
Herself (archive footage) (uncredited)
Daniel Alpert isHimself - Managing Director
Himself - Managing Director
Sigridur Benediktsdottir isHerself - Special Investigative Committee
Herself - Special Investigative Committee
Gylfi Zoega isHimself - Professor of Economics
Himself - Professor of Economics

Similar titles

March of the Penguins
Ariana Grande: Excuse me, I love you
Diego Maradona
Make Us Dream
Polar Bears: A Summer Odyssey
I Am Patrick: The Patron Saint of Ireland
African Safari 3D
Racing Extinction
Maradona by Kusturica
Javier Zanetti capitano da Buenos Aires
David Attenborough: A Life on Our Planet
Dear Albania