Video Sources 2024 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Iron Man 2

Iron Man 2

It's not the armor that makes the hero, but the man inside.Apr. 28, 2010USA124 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Për shkak të alter egos së tij prej Superheroi, Tony Stark duhet të luftojë me çështjet vdekjeprurëse që përfshijnë qeverinë, miqtë e tij dhe armiqtë e rinj.

Iron Man 2
Iron Man 2
Iron Man 2
Iron Man 2
Iron Man 2
Iron Man 2
Iron Man 2
Iron Man 2
Iron Man 2
Iron Man 2
Original title Iron Man 2
IMDb Rating 7.0 534,197 votes
TMDb Rating 6.6

Director

Jon Favreau
Director

Cast

Robert Downey Jr. isTony Stark / Iron Man
Tony Stark / Iron Man
Gwyneth Paltrow isVirginia
Virginia "Pepper" Potts
Don Cheadle isLt. Col. James
Lt. Col. James "Rhodey" Rhodes / War Machine
Scarlett Johansson isNatalie Rushman / Natasha Romanoff / Black Widow
Natalie Rushman / Natasha Romanoff / Black Widow
Mickey Rourke isIvan Vanko / Whiplash
Ivan Vanko / Whiplash
Sam Rockwell isJustin Hammer
Justin Hammer
Clark Gregg isAgent Phil Coulson
Agent Phil Coulson
John Slattery isHoward Stark
Howard Stark
Garry Shandling isSenator Stern
Senator Stern

Similar titles

Hard Night Falling
New Gods: Nezha Reborn
Beverly Hills Ninja
Death Sentence
Black Death
The Last Man
New York
Rise of the Planet of the Apes
Sapphire Blue
Fan-Fan the Tulip
Take Home Pay
Heropanti