Video Sources 16 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Jallikattu

Jallikattu

Oct. 04, 2019India95 Min.Not Rated
Your rating: 0
7 1 vote
what going on?

Synopsis

Portreti i një fshati të vetmuar, ku njjë buall shpëton nga gjahtarët dhe shkakton një furi veprimesh dhune.

 

Jallikattu
Original title ജെല്ലിക്കെട്ട്
IMDb Rating 7.6 3,499 votes
TMDb Rating 7.1 28 votes

Director

Cast

Chemban Vinod Jose is'Kalan' Varkey
'Kalan' Varkey
Jaffer Idukki isKuriachan
Kuriachan
Vinod Kozhikode is'Naxalite' Prabhakaran
'Naxalite' Prabhakaran
Tinu Pappachan isSub Inspector
Sub Inspector

Similar titles

You’re Not You
The Great Challenge
A Twelve-Year Night
Thunder Road
I Hate Luv Storys
Ayla: The Daughter of War
The Man in the Iron Mask
Destroyer
Green Book
Silhouette
Wake Up Sid
Extortion