Video Sources 931 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikodfmagazine.co.uk
Jarhead

Jarhead

Welcome to the suck.Nov. 04, 2005Germany, USA125 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Filmi që do të ndiqni bazohet në librin e mirënjohur të Enthëni Suoford, të vitit 2005. Një ish marins, i cili flet për eksperiencën e tij në Arabinë Saudite, si dhe për luftën në Kuvajt.

Jarhead
Jarhead
Jarhead
Jarhead
Jarhead
Jarhead
Jarhead
Jarhead
Jarhead
Jarhead
Original title Jarhead
IMDb Rating 7.1 145,800 votes
TMDb Rating 6.5

Director

Sam Mendes
Director

Cast

Jamie Foxx isStaff Sgt. Sykes
Staff Sgt. Sykes
Jake Gyllenhaal isAnthony Swofford
Anthony Swofford
Scott MacDonald isD.I. Fitch
D.I. Fitch
Laz Alonso isRamon Escobar
Ramon Escobar
Chris Cooper isLt. Col. Kazinski
Lt. Col. Kazinski
Brian Geraghty isFergus O'Donnell
Fergus O'Donnell
John Krasinski isCorporal Harrigan
Corporal Harrigan

Similar titles

Tracktown
The Karate Kid
The Wave
Fist of Fury
Shut In
The Guardian
El Hilo Rojo
Submission
Operation Cicero
Songbird
The Hole
Rurouni Kenshin: The Legend Ends