Video Sources 578 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Jerry Maguire

Jerry Maguire

Everybody loved him... Everybody disappeared.Dec. 13, 1996USA139 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Është një agjent sporti i suksesshëm por pushohet pasi shpreh një epifani morale. Pas kësaj ai vendos të ndryshojë filozofinë e tij si një agjent i pavarur me të vetmin sportist që qëndron me të dhe sekretaren e tij.

Jerry Maguire
Jerry Maguire
Jerry Maguire
Jerry Maguire
Jerry Maguire
Jerry Maguire
Jerry Maguire
Jerry Maguire
Jerry Maguire
Jerry Maguire
Original title Jerry Maguire
IMDb Rating 7.3 216,190 votes
TMDb Rating 6.8 1,400 votes

Director

Cast

Tom Cruise isJerry Maguire
Jerry Maguire
Cuba Gooding Jr. isRod Tidwell
Rod Tidwell
Renée Zellweger isDorothy Boyd
Dorothy Boyd
Kelly Preston isAvery Bishop
Avery Bishop
Alison Armitage isFormer Girlfriend
Former Girlfriend
Jerry O'Connell isFrank Cushman
Frank Cushman
Jay Mohr isBob Sugar
Bob Sugar
Bonnie Hunt isLaurel Boyd
Laurel Boyd
Regina King isMarcee Tidwell
Marcee Tidwell

Similar titles

Blue Juice
Sonatine
Captain Underpants: The First Epic Movie
The Danish Girl
The Hangover
Moving Parts
The Piano Teacher
Black Souls
Trauma 2017
Yeh Saali Aashiqui
Spenser Confidential
Aloha Scooby-Doo!