Video Sources 29 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

You can kill a revolutionary but you can't kill the revolution.Feb. 12, 2021USA125 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Bill O’Nilli infiltrohet nga FBI-ja në Partinë e Panterave të Zeza që mbronin të drejtat e njerëzve me ngjyrë dhe lirinë e tyre. Kryetari i partisë, Fred Hemptoni, kërkon të nisë një revolucion teksa përveç policisë, duhet të kujdeset dhe nga spiunët dhe të tjerët kundra lëvizjes.

 

Judas and the Black Messiah
Judas and the Black Messiah
Judas and the Black Messiah
Judas and the Black Messiah
Judas and the Black Messiah
Judas and the Black Messiah
Original title Judas and the Black Messiah
IMDb Rating 7.8 9,347 votes
TMDb Rating 7.6 69 votes

Director

Shaka King
Director

Cast

Daniel Kaluuya isFred Hampton
Fred Hampton
Jesse Plemons isRoy Mitchell
Roy Mitchell
Dominique Fishback isDeborah Johnson
Deborah Johnson
Ashton Sanders isJimmy Palmer
Jimmy Palmer
Algee Smith isJake Winters
Jake Winters
Dominique Thorne isJudy Harmon
Judy Harmon
Martin Sheen isJ. Edgar Hoover
J. Edgar Hoover

Similar titles

Ask Me Anything
Center Stage
Bohemian Rhapsody
Babyteeth
A Twelve-Year Night
Top Five
Hitman
Traffic
Beast of Burden
Blue Jasmine
Killing
Silence