Video Sources 852 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidto.me
Judwaa 2

Judwaa 2

Sep. 29, 2017India150 Min.
Your rating: 0
8.5 4 votes

Synopsis

Premi dhe Raxha janë binjakë të ndarë në lindje por janë të lidhur në mënyrë unike me njëri-tjetrin me anë të reflekseve të tyre. Ata ribashkohen të rritur për t’i dhënë fund botës së krimit.

Judwaa 2
Judwaa 2
Judwaa 2
Judwaa 2
Judwaa 2
Judwaa 2
Judwaa 2
Judwaa 2
Judwaa 2
Judwaa 2
Original title जुड़वा 2
IMDb Rating 4.0 5,194 votes
TMDb Rating 6.4

Director

David Dhawan
Director

Cast

Varun Dhawan isRaja / Prem
Raja / Prem
Jacqueline Fernandez isAlishka Bakshi
Alishka Bakshi
Upasna Singh isSamaira'
Samaira'
Pavan Malhotra isOfficer Kuldeep Dhillon
Officer Kuldeep Dhillon
Ali Asgar isDoctor Lulla
Doctor Lulla

Similar titles

Vicky Donor
Versioni Im
Camp Rock
Mickey Virus
Sınav
Elite Squad: The Enemy Within
Suburban Wildlife
I Am Omega
Faith, Hope & Love
Hotel Transilvania 1
Analyze That
Chhapaak