Video Sources 817 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

The park is goneJun. 06, 2018United States,Spain128 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Kur vullkani i fjetur i ishullit fillon të riaktivizohet, Owen dhe Claire zhvillojnë një fushatë për shpëtimin e dinosaurve të mbetur nga kjo ngjarje që do të çojë në zhdukjen e tyre.

Jurassic World: Fallen Kingdom
Jurassic World: Fallen Kingdom
Jurassic World: Fallen Kingdom
Jurassic World: Fallen Kingdom
Jurassic World: Fallen Kingdom
Jurassic World: Fallen Kingdom
Jurassic World: Fallen Kingdom
Jurassic World: Fallen Kingdom
Jurassic World: Fallen Kingdom
Jurassic World: Fallen Kingdom
Original title Jurassic World: Fallen Kingdom
IMDb Rating 7 9,593 votes
TMDb Rating 6.7

Director

Cast

Chris Pratt isOwen Grady
Owen Grady
Bryce Dallas Howard isClaire Dearing
Claire Dearing
Rafe Spall isEli Mills
Eli Mills
Justice Smith isFranklin Webb
Franklin Webb
Daniella Pineda isDr. Zia Rodriguez
Dr. Zia Rodriguez
James Cromwell isSir Benjamin Lockwood
Sir Benjamin Lockwood
Isabella Sermon isMaisie Lockwood
Maisie Lockwood
Toby Jones isGunnar Eversoll
Gunnar Eversoll
Ted Levine isKen Wheatley
Ken Wheatley
BD Wong isDr. Henry Wu
Dr. Henry Wu

Similar titles

Game of Death
Rush Hour 2
Shanghai Noon
The Beast a.k.a La belva
Hellboy II: The Golden Army
The Coma
Charlie’s Angels: Full Throttle
Warrior
Skubi Du dhe robotët
Batman kundër Kapuçit të kuq
The Outsider
Baar Baar Dekho