Video Sources 548 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Kill the Messenger

Kill the Messenger

Can you keep a national secret?Oct. 09, 2014USA112 Min.R
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Një reporter bëhet shënjestra e një fushate shpifjeje vicioze që e çon deri në vetëvrasje pasi ekspozon rolin e CIA-s në armatimin e rebelëve Kundra në Nikaragua dhe në importimin e kokainës në Kaliforni. Bazuar në historinë e vërtetë të gazetarit Geri Ueb.

Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Original title Kill the Messenger
IMDb Rating 7.0 36,673 votes
TMDb Rating 6.6 359 votes

Director

Cast

Jeremy Renner isGary Webb
Gary Webb
Michael Sheen isFred Weil
Fred Weil
Ray Liotta isJohn Cullen
John Cullen
Robert Patrick isRonny Quail
Ronny Quail
Andy García isNorwin Meneses
Norwin Meneses
Paz Vega isCoral Baca
Coral Baca
Tim Blake Nelson isAlan Fenster
Alan Fenster

Similar titles

The Disappointments Room
Penthouse North
Kajaki
The Hurricane Heist
Truth or Dare
All the Bright Places
Little Monsters
The Beach House
Two Rabbits
Ex Machina
Now Is Good
Silhouette