Video Sources 960 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

From nothing comes a KingApr. 27, 2017USA126 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Një film për Mbretin e Anglisë, Arturin, të cilit i vjedhin të drejtën e drejtimit të mbretërisë derisa ai nxjerr shpatën nga guri, ku duhet të njihet me trashëgiminë e tij të vërtetë dhe të marrë fronin.

King Arthur: Legend of the Sword
King Arthur: Legend of the Sword
King Arthur: Legend of the Sword
King Arthur: Legend of the Sword
King Arthur: Legend of the Sword
King Arthur: Legend of the Sword
King Arthur: Legend of the Sword
King Arthur: Legend of the Sword
King Arthur: Legend of the Sword
King Arthur: Legend of the Sword
Original title King Arthur: Legend of the Sword
IMDb Rating 7.3 44,790 votes
TMDb Rating 6.3 512 votes

Director

Guy Ritchie
Director

Cast

Charlie Hunnam isArthur Pendragon
Arthur Pendragon
Djimon Hounsou isSir Bedivere
Sir Bedivere
Aidan Gillen isGoosefat Bill Wilson
Goosefat Bill Wilson
Jude Law isVortigern
Vortigern
Eric Bana isKing Uther Pendragon
King Uther Pendragon
Tom Wu isGeorge
George
Neil Maskell isBack Lack
Back Lack

Similar titles

The Debt Collector
Thelma & Louise
The Day the Earth Stood Still
Seven Days
Welcome to Dongmakgol
The Mortal Instruments: City of Bones
A Ghost Story
The Last Witch Hunter
Blue Story
The Other Guys
Fences
Notorious