Video Sources 684 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikostreamango.com
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

Prepare for the Year of Awesomeness!May. 25, 2011USA91 Min.PG
Your rating: 0
5 1 vote
what going on?

Synopsis

Në Kung Fu Panda 2, Poja tani po jeton ëndrrën e tij si Luftëtari Dragua, duke mbrojtur Luginën e Paqes përkrah miqve të tij, Pesëshes së Furishme. Por jeta e re e Posë kërcënohet nga një armik i ri, i cili planifikon të përdorë një armë sekrete dhe të pandalshme për të pushtuar Kinën dhe për të shkatërruar kung funë. Poja duhet të shikojë në të shkuarën e tij dhe të zbulojë sekretet e origjinës së tij; vetëm atëherë do të mund të çlirojë fuqinë që i duhet për të dalë me sukses.

Kung Fu Panda 2
Kung Fu Panda 2
Kung Fu Panda 2
Kung Fu Panda 2
Kung Fu Panda 2
Kung Fu Panda 2
Kung Fu Panda 2
Kung Fu Panda 2
Kung Fu Panda 2
Kung Fu Panda 2
Original title Kung Fu Panda 2
IMDb Rating 7.3 203,048 votes
TMDb Rating 6.7 1,910 votes

Director

Cast

Jack Black isPo (voice)
Po (voice)
Angelina Jolie isTigress (voice)
Tigress (voice)
Dustin Hoffman isShifu (voice)
Shifu (voice)
Gary Oldman isLord Shen (voice)
Lord Shen (voice)
Jackie Chan isMonkey (voice)
Monkey (voice)
Lucy Liu isViper (voice)
Viper (voice)
Seth Rogen isMantis (voice)
Mantis (voice)
David Cross isCrane (voice)
Crane (voice)
Michelle Yeoh isThe Soothsayer (voice)
The Soothsayer (voice)
James Hong isMr. Ping (voice)
Mr. Ping (voice)

Similar titles

Lilo dhe Stich 2
Dëshira e Anabelës
Mr. Popper’s Penguins
Underdogs
Hachi: A Dog’s Tale
Fëmijët Spiunë 2: Ishulli i ëndrrave të humbura
Filmi i Tigrit
Ratchet & Clank
Batman Ninja
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Turbo
Alice in Wonderland