Video Sources 24 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Lansky

Lansky

The man who turned crime into a billion dollar business.Jun. 24, 2021USA119 Min.R
Your rating: 0
9 1 vote

Synopsis

Kur Majër Lanski i plakur, hetohet për herë të fundit nga federalët, të cilët dyshojnë se ai ka grumbulluar miliona dollarë gjatë gjysmë shekulli, gangsteri në pension rrotullon një përrallë marramendëse, duke zbuluar të vërtetën që nuk ishte treguar për jetën e tij si shefi famëkeq i Korporatës Vrasja dhe Sindikatës Kombëtare të Krimit.

 

Lansky
Lansky
Original title Lansky
IMDb Rating 6.3 2,157 votes
TMDb Rating 6.5 18 votes

Director

Cast

Harvey Keitel isMeyer Lansky
Meyer Lansky
Sam Worthington isDavid Stone
David Stone
John Magaro isYoung Meyer Lansky
Young Meyer Lansky
Minka Kelly isMaureen Duffy
Maureen Duffy
David Cade isBen «Bugsy» Siegel
Ben «Bugsy» Siegel
AnnaSophia Robb isAnne Lansky
Anne Lansky
Shane McRae isCharlie 'Lucky' Luciano
Charlie 'Lucky' Luciano

Similar titles

Widow’s Point
I Want You – Tengo Ganas De Ti
Tum Bin 2
April and the Extraordinary World
Level 16
Dog Pound
White Vengeance
Infamous
Guava Island
The Invisible Guest
Looking Glass
The Assignment