Video Sources 1155 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Legends of the Fall

Legends of the Fall

After the Fall from Innocence the Legend begins.Dec. 16, 1994USA133 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Në vitet 1900, tri vëllezër dhe babai i tyre jetojnë në një vend të largët në Montana. Ata preken nga tradhtia, historia, dashuria, natyra dhe lufta…

Legends of the Fall
Legends of the Fall
Legends of the Fall
Legends of the Fall
Legends of the Fall
Legends of the Fall
Legends of the Fall
Legends of the Fall
Legends of the Fall
Legends of the Fall
Original title Legends of the Fall
IMDb Rating 7.5 120,687 votes
TMDb Rating 7.2 603 votes

Director

Edward Zwick
Director

Cast

Brad Pitt isTristan Ludlow
Tristan Ludlow
Anthony Hopkins isCol. William Ludlow
Col. William Ludlow
Aidan Quinn isAlfred Ludlow
Alfred Ludlow
Julia Ormond isSusannah Fincannon Ludlow
Susannah Fincannon Ludlow
Henry Thomas isSamuel Ludlow
Samuel Ludlow
Karina Lombard isIsabel Two Decker Ludlow
Isabel Two Decker Ludlow
John Novak isJames O'Banion
James O'Banion
Robert Wisden isJohn T. O'Banion
John T. O'Banion
David Kaye isSamuel Decker
Samuel Decker

Similar titles

Breathe In
The Big Short
Byzantium
Love & Friendship
Bending The Rules
The Craft: Legacy
Memoir of War
Cesar Chavez
T-34
Highway
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
Autumn Blood