Video Sources 1364 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovudeo.net
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

She's from the leash and license set... he's footloose and collar free!Jun. 16, 1955United States76 Min.G
Your rating: 0
10 3 votes

Synopsis

Lady është një qenushe femër e përkëdhelur që i përket Jim Dear dhe Darling. Kur pronarët bëhen me një foshnjë, qebushja ndjen se po lihet pas dore, dhe kur tezja e padurueshme e Darlit Sara, fut macet e saj binjake në shtëpi, Lady është e sigurt se ajo nuk është më e mirëpritur.

 

Lady and the Tramp
Lady and the Tramp
Lady and the Tramp
Lady and the Tramp
Lady and the Tramp
Lady and the Tramp
Lady and the Tramp
Lady and the Tramp
Lady and the Tramp
Lady and the Tramp
Original title Lady and the Tramp
IMDb Rating 7.3 100,471 votes
TMDb Rating 7

Director

Cast

Peggy Lee isDarling / Si / Am / Peg (voice)
Darling / Si / Am / Peg (voice)
Barbara Luddy isLady (voice)
Lady (voice)
Larry Roberts isTramp (voice)
Tramp (voice)
Bill Thompson isJock / Bull / Policeman at Zoo / Dachsie / Joe (voice)
Jock / Bull / Policeman at Zoo / Dachsie / Joe (voice)
Bill Baucom isTrusty (voice)
Trusty (voice)
Stan Freberg isBeaver (voice)
Beaver (voice)
Verna Felton isAunt Sarah (voice)
Aunt Sarah (voice)
Alan Reed isBoris (voice)
Boris (voice)
George Givot isTony (voice)
Tony (voice)
Dal McKennon isToughy / Professor / Pedro (voice)
Toughy / Professor / Pedro (voice)

Similar titles

Accepted
The Voices
The Road
The Guardian
Agjenti Kodi Banks
Austin Powers in Goldmember
The Polar Express
The Late Bloomer
Baby Mama
Sleepless Night
The Stand In
No Reservations