Video Sources 116 Views

  • Shiko ne Albvidfcom
Little Spirou aka Le petit Spirou

Little Spirou aka Le petit Spirou

Sep. 27, 2017FrancePG
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Spiruja i vogël, është një nxënës që nuk dëshiron të ndjekë profesionin që ka paracaktuar familja për të. Së bashku me shokët e tij trazovaçë dhe komikë, ai vendos të organizojë një udhëtim rreth botës, me vajzën që i pëlqen, para se të hyjë në botën e ngrysur të të rriturve…

Little Spirou aka Le petit Spirou
Little Spirou aka Le petit Spirou
Little Spirou aka Le petit Spirou
Little Spirou aka Le petit Spirou
Little Spirou aka Le petit Spirou
Little Spirou aka Le petit Spirou
Little Spirou aka Le petit Spirou
Little Spirou aka Le petit Spirou
Little Spirou aka Le petit Spirou
Little Spirou aka Le petit Spirou
Original title Le Petit Spirou
IMDb Rating 4.5 270 votes
TMDb Rating 5.1 50 votes

Director

Nicolas Bary
Director

Cast

Sacha Pinaud isLe Petit Spirou
Le Petit Spirou
Natacha Régnier isMère Petit Spirou
Mère Petit Spirou
Pierre Richard isGrand Papy
Grand Papy
François Damiens isMonsieur Mégot
Monsieur Mégot
Armelle isLa Voyante
La Voyante
Gwendolyn Gourvenec isMademoiselle Chiffre
Mademoiselle Chiffre
Mahé Laridan isVertignasse
Vertignasse

Similar titles

Cousins
Hichki
Mary Poppins Returns
Colossal
Friday After Next
Rruget e Prishura (Patlak Sokaklar: Gerzomat)
Ice Age: Collision Course
The Fatal Raid
Torrente 4: Lethal crisis
Holiday Joy
Penguins of Madagascar
Ripped