Video Sources 2110 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Lolita

Lolita

A forbidden love. An unthinkable attraction. The ultimate price.Sep. 27, 1997USA, France137 Min.R
Your rating: 0
9 3 votes

Synopsis

Një profesor Britanik vjen në Amerikë për të dhënë mësim kërkon diku një dhomë me qira por vetëm pasi sheh vajzën 14 vjeçare të pronares, vendos të shpërngulet.Megjithëse e urren nënën, ai martohet me të pasi është e vemja mundësi t’i afrohet vajzës, e cila është shumë e pjekur për moshën e saj.Ata fillojnë një udhëtim së bashku, duke u përpjekur ta fshehin se janë babë e bijë,duke u ndjekur nga dikush, i cili Hambërtit i duket si polic.Xhelozia e thellë dhe ndoshta faji për dashurinë e ndaluar, e bëjnë atë burrë të çmendet pak nga pak.

Lolita
Lolita
Lolita
Lolita
Lolita
Lolita
Lolita
Lolita
Lolita
Lolita
Original title Lolita
IMDb Rating 6.9 37,389 votes
TMDb Rating 6.9

Director

Adrian Lyne
Director

Cast

Jeremy Irons isHumbert Humbert
Humbert Humbert
Dominique Swain isDolores
Dolores "Lolita" Haze
Melanie Griffith isCharlotte Haze
Charlotte Haze
Frank Langella isClare Quilty.
Clare Quilty.
Keith Reddin isReverend Rigger
Reverend Rigger
Joan Glover isMiss LaBone
Miss LaBone
Ed Grady isDr. Melinik
Dr. Melinik

Similar titles

Kick
Men of Honor
Casino Jack
Terminal
Her Blue Sky
When Animals Dream
Holiday Rush
Spirit Hamshori
Winter’s Bone
The Ardor
Theri
The Grandmaster