Video Sources 105 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Lottery Ticket

Lottery Ticket

Winning is Just the Beginning Surviving is Another StoryAug. 20, 2010USA99 Min.PG-13
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Kur një djalosh i ri nga një lagje e varfër e Amerikës fiton super çmimin e madh të lotarisë, ai fillon të përballet me vështirësitë e të qenit i pasur dhe si ndikon kjo në marrëdhëniet që ke me njerëzit që të rrethojnë.

Original title Lottery Ticket
IMDb Rating 5.0 10,250 votes
TMDb Rating 5.7 110 votes

Director

Erik White
Director

Cast

Shad Moss isKevin Carson
Kevin Carson
Teairra Mari isNikki Swayze
Nikki Swayze
Ice Cube isMr. Washington
Mr. Washington
Keith David isSweet Tee
Sweet Tee
Terry Crews isJimmy the Driver
Jimmy the Driver
Mike Epps isReverend Taylor
Reverend Taylor

Similar titles

Meet the Spartans
Bruce Almighty
Green Book
Odd Thomas
Ladies vs Ricky Bahl
The Night Before
Singh is Bling
Dishoom
My Cousin Vinny
Evil Dead II
Magic Mike XXL
Love, Rosie