Video Sources 1383 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Love Aaj Kal aka Love Nowadays

Love Aaj Kal aka Love Nowadays

Jul. 31, 2009India131 Min.
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Kjo komedi romantike ballafaqon historinë e Xheit dhe Mirës që përjetojnë nje lidhje “praktike” në distancë për të vazhduar me karrierat e tyre, me historinë tradicionale dhe të vështirë të Virit dhe dashurisë së tij për Harlinën. Dashuria duket se i ndryshon format e saj kohë pas kohe. Nuk është kështu?

Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Original title Love Aaj Kal
IMDb Rating 6.8 12,307 votes
TMDb Rating 7

Director

Imtiaz Ali
Director

Cast

Saif Ali Khan isJai Vardhan Singh/Veer Singh
Jai Vardhan Singh/Veer Singh
Deepika Padukone isMeera Pandit
Meera Pandit
Rishi Kapoor isVeer Singh
Veer Singh
Rahul Khanna isVikram Joshi
Vikram Joshi
Giselle Monteiro isHarleen Kaur
Harleen Kaur
Rajendranath Zutshi isHarleen's Father
Harleen's Father

Similar titles

Red Dragon
Ava
Hooking Up
Paid in Full
The White Tiger
Take Me Home Tonight
In Your Eyes
The Last House on the Left
Gundala
Zombie Tidal Wave
Tainted
The Mimic