Video Sources 40 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovudeo.net
Luca

Luca

'Silenzio, Bruno!Jun. 17, 2021USA95 Min.PG
Your rating: 0
9 1 vote

Synopsis

Në rivierën italiane, një miqësi e pamundur por e fortë rritet midis një njeriu të mirë dhe një përbindëshi deti i cili është maskuar si njeri.

 

Luca
Luca
Luca
Luca
Luca
Luca
Luca
Luca
Luca
Luca
Original title Luca
IMDb Rating 7.5 110,674 votes
TMDb Rating 8 4,747 votes

Director

Cast

Jacob Tremblay isLuca Paguro (voice)
Luca Paguro (voice)
Jack Dylan Grazer isAlberto Scorfano (voice)
Alberto Scorfano (voice)
Emma Berman isGiulia Marcovaldo (voice)
Giulia Marcovaldo (voice)
Saverio Raimondo isErcole Visconti (voice)
Ercole Visconti (voice)
Maya Rudolph isDaniela Paguro (voice)
Daniela Paguro (voice)
Marco Barricelli isMassimo Marcovaldo (voice)
Massimo Marcovaldo (voice)
Jim Gaffigan isLorenzo Paguro (voice)
Lorenzo Paguro (voice)
Peter Sohn isCiccio (voice)
Ciccio (voice)
Lorenzo Crisci isGuido (voice)
Guido (voice)
Marina Massironi isSignora Marsigliese (voice)
Signora Marsigliese (voice)

Similar titles

AK vs AK
The Death and Return of Superman
Better Start Running
Like Father
Man of the House
The Recall
Rajma Chawal
Minuscule: Valley of the Lost Ants
The Death of Dick Long
Beverly Hills Ninja
Nancy Drew and the Hidden Staircase
Gretel & Hansel