Video Sources 27 Views

  • Shikoevoload.io
Ludo

Ludo

Nov. 12, 2020India150 Min.TV-MA
Your rating: 0
8 1 vote
what going on?

Synopsis

Nga një video seksi e publikuar në internet e deri tek një valixhe e humbur me para, katër histori shumë të ndryshme ndërthuren nëpërmjet tekave të fatit, rastësisë dhe një krimineli të paparashikueshëm.

 

Ludo
Ludo
Ludo
Ludo
Ludo
Ludo
Ludo
Ludo
Ludo
Ludo
Original title लूडो
IMDb Rating 7.6 14,407 votes
TMDb Rating 7.2 13 votes

Director

Allan Amin
Director

Cast

Abhishek Bachchan isBatukeshwar Tiwari (Bittu)
Batukeshwar Tiwari (Bittu)
Aditya Roy Kapoor isDr. Akash Chauhan
Dr. Akash Chauhan
Rajkummar Rao isAlok Kumar Gupta (Aalu)
Alok Kumar Gupta (Aalu)
Pankaj Tripathi isRahul Satyendra Tripathi (Sattu)
Rahul Satyendra Tripathi (Sattu)
Sanya Malhotra isShruti Choksi
Shruti Choksi
Rohit Saraf isRahul Avasthi
Rahul Avasthi
Pearle Maaney isSheeja Thomas
Sheeja Thomas

Similar titles

Arratisja e Pulave
In Good Company
Frankenweenie
Zodiac
Fast Five
Babysitting
Give Me Liberty
Me, Myself & Irene
Mr. Peabody & Sherman
7 Minutes
The Sweeney
Alpha Dog