Video Sources 36 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko
Ma Rainey’s Black Bottom

Ma Rainey’s Black Bottom

It would be an empty world without the blues.Nov. 25, 2020USA94 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Gjatë një seance regjistrimi këngësh në Çikago, 1927, krijohet një situatë tensionuese mes Ma Reinit, muzikantit të saj ambicioz të trombës dhe menaxherit të bardhë, i cili është i vendosur për ta mbajtur nën kontroll “Nënën e Bluzit”. Bazuar në dramën e fituesit të Çmimit Pulitzer, August Wilson.

 

Ma Rainey’s Black Bottom
Ma Rainey’s Black Bottom
Ma Rainey’s Black Bottom
Ma Rainey’s Black Bottom
Ma Rainey’s Black Bottom
Ma Rainey’s Black Bottom
Ma Rainey’s Black Bottom
Ma Rainey’s Black Bottom
Ma Rainey’s Black Bottom
Ma Rainey’s Black Bottom
Original title Ma Rainey's Black Bottom
IMDb Rating 7.1 23,363 votes
TMDb Rating 6.9 356 votes

Director

Cast

Viola Davis isMa Rainey
Ma Rainey
Chadwick Boseman isLevee Green
Levee Green
Michael Potts isSlow Drag
Slow Drag
Jonny Coyne isSturdyvant
Sturdyvant
Taylour Paige isDussie Mae
Dussie Mae
Dusan Brown isSylvester
Sylvester
Joshua Harto isPoliceman
Policeman

Similar titles

Seberg
Before We Go
Custody
Knock Knock
Despite the Falling Snow
Guru
Click
303
Death at a Funeral
After the Sunset
The Omen
His House