Video Sources 916 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

What a Lovely Day.May. 13, 2015Australia, USA120 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Në një shkretëtirë të zymtë ku njerëzimi është shkatërruar, dy rebelë mund të jenë në gjendje të rikthejnë rregullin: Maks, një burrë veprash dhe me pak fjalë, dhe Furiosa, një grua veprash e cila kërkon të kthehet në atdheun e saj të fëmijërisë.

Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Original title Mad Max: Fury Road
IMDb Rating 8.1 585,480 votes
TMDb Rating 7.1

Director

Cast

Tom Hardy isMax Rockatansky
Max Rockatansky
Charlize Theron isImperator Furiosa
Imperator Furiosa
Hugh Keays-Byrne isImmortan Joe
Immortan Joe
Rosie Huntington-Whiteley isThe Splendid Angharad
The Splendid Angharad
Zoë Kravitz isToast the Knowing
Toast the Knowing
Abbey Lee isThe Dag
The Dag
Courtney Eaton isCheedo the Fragile
Cheedo the Fragile

Similar titles

Robinson Crusoe
Guardians of the Galaxy
Gaganam
Kincsem
Blade Runner 2049
Arrival
Macet Aristokrate
The King of Fighters
Day of the Dead: Bloodline
Assassin’s Creed
Extraction
Dunkirk