Video Sources 1464 Views

  • Shiko ne Albvidfcom
Innamorato Pazzo (Madly in Love)

Innamorato Pazzo (Madly in Love)

Dec. 18, 1981Italy100 Min.Not Rated
Your rating: 0
7.8 4 votes

Synopsis

Princesha Kristina viziton qytetin e Romës me prindërit e saj mbretëror. Misioni i vizitës së tyre është martesa e saj me dikë të pasur për të mos humbur pasurinë. Por synimi i tyre rrezikon pasi që në jetën e tyre hynë një shofer autobusi me emrin Barnaba dhe ai bie çmendurisht në dashuri me Kristinën e mrekullueshme. Barnaba bënë gjithçka për të arritur qëllimin e tij me atraksione të papërmbajtura që ‘të martohet me princeshën’!

Innamorato Pazzo (Madly in Love)
Innamorato Pazzo (Madly in Love)
Original title Innamorato pazzo
IMDb Rating 7 2,320 votes
TMDb Rating 6.7

Director

Cast

Adriano Celentano isBarnaba Cecchini
Barnaba Cecchini
Ornella Muti isPrincipessa Cristina
Principessa Cristina
Franco Diogene isCapo cameriere
Capo cameriere
Tiberio Murgia isVenditore di tappeti
Venditore di tappeti
Silvia Ferluga iscartomante
cartomante

Similar titles

The Indecent Family
Luck-Key
Holiday in the Wild
All About Who You Know
Hunt for the Wilderpeople
Funny People
Billy Madison
Sezoni i gjuetise 3
Aşk Tutulması (Eklipsi i dashurisë)
Champions
Joy
Dry Martina