Video Sources 236 Views

  • Shiko ne Albvidfcom
Malaal

Malaal

Jul. 05, 2019India136 Min.PG
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Malaal është historia e Shivës dhe e Asthas, dy njerëzve të ndryshëm dhe me prejardhje të ndryshme të cilët përjetojnë pafajësinë e dashurisë. Triumfon dashuria apo rrugët e tyre ndahen? Ndiqni udhëtimin e tyre për ta zbuluar.

Malaal
Malaal
Malaal
Malaal
Malaal
Malaal
Malaal
Malaal
Malaal
Original title मलाल
IMDb Rating 5.8 621 votes
TMDb Rating 7 2 votes

Director

Cast

Meezaan Jafri isShiva More
Shiva More
Sharmin Segal isAstha Tripathi
Astha Tripathi
Sonal Jha isRajni Trpathi
Rajni Trpathi
Sanjay Gurbaxani isUmashankar Tripathi
Umashankar Tripathi
Anil Gawas isPrabhakar More
Prabhakar More
Chinmayee Surve isVijaya More
Vijaya More
Sunil Tawde isMr. Bhonsle
Mr. Bhonsle

Similar titles

The Wolfman
An Affair
Boys in the Trees
Just a Breath Away
Rising High a.k.a Betonrausch
Night Shift
Shank
The Woman
After.Life
Stone
Finding Neverland
Welcome to Marwen