Video Sources 1281 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

Go beyond the fairy taleOct. 16, 2019USA118 Min.PG
Your rating: 0
9.4 5 votes

Synopsis

Maleficenti dhe Aurora fillojnë të vënë re ndryshimet mes mbretërisë së njerëzve dhe asaj të Moorit. Gjërat komplikohen kur qëllimet e liga do të nisin luftën mes këtyre mbretërive dhe kur fuqitë e errëta të futen në lojë.

Maleficent: Mistress of Evil
Maleficent: Mistress of Evil
Maleficent: Mistress of Evil
Maleficent: Mistress of Evil
Maleficent: Mistress of Evil
Maleficent: Mistress of Evil
Maleficent: Mistress of Evil
Maleficent: Mistress of Evil
Maleficent: Mistress of Evil
Maleficent: Mistress of Evil
Original title Maleficent: Mistress of Evil
IMDb Rating 7.0 29,005 votes
TMDb Rating 7.2 1,090 votes

Director

Cast

Angelina Jolie isMaleficent
Maleficent
Elle Fanning isPrincess Aurora
Princess Aurora
Michelle Pfeiffer isQueen Ingrith
Queen Ingrith
Harris Dickinson isPrince Phillip
Prince Phillip
Sam Riley isDiaval
Diaval
David Gyasi isPercival
Percival

Similar titles

The Head Hunter
Mad Max: Fury Road
Woody Woodpecker
Thelma & Louise
Dora and the Lost City of Gold
What Men Want
Kikaider REBOOT
16 Blocks
Donnie Darko
The Spacewalker
Torpedo: U-235
Zombie Tidal Wave