Video Sources 1200 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Openloadopenload.co
  • Shiko ne Streamangostreamango.com
  • Shikowaaw.tv
  • Shiko ne Upvidupvid.co
Man of Steel

Man of Steel

You will believe that a man can fly.Jun. 12, 2013USA, Canada, UK143 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Planetit Kripton i varfërohen burimet natyrore, dhe dënohet të shpërthej. Pak ditë nga përfundimi një fëmijë lind dhe është i destinuar për të ndryshuar jetën e një planeti të ri dhe të largët. Ai është Biri i XHor-El, një shkencëtari të madh kripton.

Man of Steel
Man of Steel
Man of Steel
Man of Steel
Man of Steel
Man of Steel
Man of Steel
Man of Steel
Man of Steel
Man of Steel
Original title Man of Steel
IMDb Rating 7.1 553,183 votes
TMDb Rating 6.5 4,531 votes

Director

Zack Snyder
Director

Cast

Henry Cavill isClark Kent / Kal-El
Clark Kent / Kal-El
Amy Adams isLois Lane
Lois Lane
Michael Shannon isGeneral Zod
General Zod
Diane Lane isMartha Kent
Martha Kent
Antje Traue isFaora-Ul
Faora-Ul
Kevin Costner isJonathan Kent
Jonathan Kent
Christopher Meloni isColonel Hardy
Colonel Hardy
Jadin Gould isLana Lang
Lana Lang

Similar titles

Doctor Strange
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
Confidential Assignment
John Wick
Zack Snyder’s Justice League
I Am Vengeance: Retaliation
Easy Money II
Terminator 2: Judgment Day
The Hunt for Red October
Boss Level
Outrage
The Hitman’s Bodyguard