Video Sources 264 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne streamangostreamango.com
  • Shiko ne openloadopenload.co
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

Bow to No OneDec. 07, 2018UK124 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Mbretëresha e Francës Mary Stuart 18 vjeçe, sfidon presionin për t’u rimartuar. Ajo kthehet në Skoci, në vendlindjen e saj për të kërkuar fronin e saj të ligjshëm. Megjithatë, Skocia dhe Anglia janë në sundimin e Elizabetës I. Rivale në pushtet dhe në dashuri, regjente femra në një botë mashkullore, të dyja duhet të vendosin se si të luajnë ndeshjen e martesës kundrejt pavarësisë.

Mary Queen of Scots
Mary Queen of Scots
Mary Queen of Scots
Mary Queen of Scots
Mary Queen of Scots
Mary Queen of Scots
Mary Queen of Scots
Original title Mary Queen of Scots
IMDb Rating 6.3 25,133 votes
TMDb Rating 6.6 644 votes

Director

Josie Rourke
Director

Cast

Saoirse Ronan isMary Stuart
Mary Stuart
Margot Robbie isQueen Elizabeth I
Queen Elizabeth I
Jack Lowden isLord Darnley
Lord Darnley
Joe Alwyn isRobert Dudley
Robert Dudley
David Tennant isJohn Knox
John Knox
Guy Pearce isWilliam Cecil
William Cecil
Gemma Chan isBess of Hardwick
Bess of Hardwick
Martin Compston isEarl of Bothwell
Earl of Bothwell
Brendan Coyle isEarl of Lennox
Earl of Lennox

Similar titles

Love Aaj Kal aka Love Nowadays
The House That Jack Built
Give Me Liberty
Coco Before Chanel
The Contract
El Gringo
Victor Frankenstein
Brexit: The Uncivil War
Kajaki
The Trip to Greece
A Faithful Man
The Circle