Video Sources 896 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës

Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës

The Circle of Life Continues...Oct. 24, 1998USA, Australia81 Min.G
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

The Lion King 2: Simba’s Pride: Vajza e Simbas është çelësi për një rezolutë të një grindjeje të ashpër ndërmjet krenarisë së Simbas dhe krenarisë të mallkuar të udhëhequr nga shoku i saj.

Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës
Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës
Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës
Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës
Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës
Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës
Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës
Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës
Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës
Mbreti Luan 2-Krenaria e Simbës
Original title The Lion King 2: Simba's Pride
IMDb Rating 6.5 47,686 votes
TMDb Rating 6.7

Director

Cast

Matthew Broderick isSimba (voice)
Simba (voice)
Moira Kelly isNala (voice)
Nala (voice)
Neve Campbell isAdult Kiara (voice)
Adult Kiara (voice)
Liz Callaway isAdult Kiara (singing voice)
Adult Kiara (singing voice)
Andy Dick isNuka (voice)
Nuka (voice)
Robert Guillaume isRafiki (voice)
Rafiki (voice)
James Earl Jones isMufasa (voice)
Mufasa (voice)
Nathan Lane isTimon (voice)
Timon (voice)
Jason Marsden isKovu (voice)
Kovu (voice)
Suzanne Pleshette isZira (voice)
Zira (voice)

Similar titles

Wolfwalkers
I Vetëm në Shtëpi 3
The Guardian
Justice League Dark: Apokolips War
Big hero 6 (6 heronjtë)
Against the Sun
Big Miracle
Skyfall
Dora and the Lost City of Gold
Wake of Death
Epoka e Akullnajave 4
The Adventurer: The Curse of the Midas Box