Video Sources 374 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Meet Joe Black

Meet Joe Black

Sooner or later everyone does.Nov. 12, 1998USA178 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Vdekja, i cili merr formën e një djali të ri, i kërkon një drejtori të medies që të jetë udhërrëfyes për ta mësuar atë rreth jetës në Tokë. Dhe gjatë kësaj kohe, ai bie në dashuri me vajzën e tij.

Meet Joe Black
Meet Joe Black
Meet Joe Black
Meet Joe Black
Meet Joe Black
Meet Joe Black
Meet Joe Black
Meet Joe Black
Meet Joe Black
Meet Joe Black
Original title Meet Joe Black
IMDb Rating 7.2 196,506 votes
TMDb Rating 7.1 2,317 votes

Director

Martin Brest
Director

Cast

Brad Pitt isJoe Black / Young Man in Coffee Shop
Joe Black / Young Man in Coffee Shop
Anthony Hopkins isWilliam Parrish
William Parrish
Claire Forlani isSusan Parrish
Susan Parrish
Marcia Gay Harden isAllison Parrish
Allison Parrish
Gene Canfield isConstruction Foreman
Construction Foreman
Stephen Adly Guirgis isHospital Receptionist
Hospital Receptionist

Similar titles

Birdsong (part 2)
Elephant White
Mr. & Mrs. Smith
The Lobster
You Should Have Left
Rising High a.k.a Betonrausch
The Last Samurai
Madame
Crook: It’s Good to Be Bad
The Angel
The Farewell
Monamour