Video Sources 528 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Michael Clayton

Michael Clayton

The truth can be adjustedSep. 28, 2007USA119 Min.R
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Michael Clayton është një ish-prokuror që prej vitesh punon në një zyrë të madhe ligjore. Detyra e tij është të “mbulojë” problemet e vërteta të klientëve më të pasur. Specialiteti i tij është, falsifikimi i fakteve. Edhe duke punuar për zyrën ligjore për 15 vjet, nuk u bë partner, por është i lidhur dyfish me këtë punë, për shkak të pasionit për kumarin dhe të borxheve që duhet të kthejë për një investim në sektorin e restoranteve që dështoi, jo për fajin e tij.

Michael Clayton
Michael Clayton
Michael Clayton
Michael Clayton
Michael Clayton
Michael Clayton
Michael Clayton
Original title Michael Clayton
IMDb Rating 7.3 140,809 votes
TMDb Rating 6.5 505 votes

Director

Tony Gilroy
Director

Cast

George Clooney isMichael Clayton
Michael Clayton
Tom Wilkinson isArthur Edens
Arthur Edens
Tilda Swinton isKaren Crowder
Karen Crowder
Sydney Pollack isMarty Bach
Marty Bach
Michael O'Keefe isBarry Grissom
Barry Grissom
Denis O'Hare isMr. Greer
Mr. Greer
Julie White isMrs. Greer
Mrs. Greer
Austin Williams isHenry Clayton
Henry Clayton

Similar titles

Babel
I, Tonya
The Christmas Train
Kóblic
Savage
Ginger & Rosa
Slice
Never Back Down
Love Object
Annie
Crank: High Voltage
Aiyaary