Video Sources 282 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoupvid.co
Missing Link

Missing Link

Meet Mr. LinkApr. 04, 2019Canada95 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Me ëndrrën për të qenë aventurieri më i madh i të tëra kohërave, sër Lionel Frost, kryen udhëtime të rrezikshme për të vërtetuar legjendat më të jashtëzakonshme të botës. Për të fituar një vend në Shoqatën Mbretërore dhe për t’i provuar të tërëve që ka të drejtë, ai niset në kërkim të Këmbë-Madhit, por gjatë kësaj aventure ai zbulon më shumë mbi veten dhe ëndrrat e tij dhe krijon miqësi të papritura.

Missing Link
Missing Link
Missing Link
Missing Link
Original title Missing Link
IMDb Rating 6.9 4,571 votes
TMDb Rating 7.2 60 votes

Director

Chris Butler
Director

Cast

Hugh Jackman isSir Lionel Frost (voice)
Sir Lionel Frost (voice)
Zach Galifianakis isMr. Susan Link (voice)
Mr. Susan Link (voice)
Zoe Saldana isAdelina Fortnight (voice)
Adelina Fortnight (voice)
Stephen Fry isLord Piggot Dunceby (voice)
Lord Piggot Dunceby (voice)
Emma Thompson isThe Elder (voice)
The Elder (voice)
Timothy Olyphant isWillard Stenk (voice)
Willard Stenk (voice)
Matt Lucas isMr. Collick (voice)
Mr. Collick (voice)
David Walliams isMr. Lemuel Lint (voice)
Mr. Lemuel Lint (voice)
Amrita Acharia isAma Lhamu (voice)
Ama Lhamu (voice)
Ching Valdes-Aran isGamu (voice)
Gamu (voice)

Similar titles

The New Mutants
The Hunger Games: Catching Fire
Srimanthudu
Valhalla
Aliens vs Predator: Requiem
Cliffhanger
Fighting
The Fighting Preacher
Robo
Jiu Jitsu
The Lost Future
Balto