Video Sources 1271 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Monster’s Ball

Monster’s Ball

A lifetime of change can happen in a single moment.Nov. 11, 2001USA111 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

KUJDES! FILMI PERMBAN SKENA NUDITETI DHE SEKSI! KESHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇARË! Pas një tragjedie familjare, një roje burgu racist rishqyrton sjelljet e tij, ndërkohë që bie në dashuri me gruan afro-amerikane të të burgosurit të fundit që ai ekzekutoi.

Monster’s Ball
Monster’s Ball
Monster’s Ball
Monster’s Ball
Monster’s Ball
Monster’s Ball
Monster’s Ball
Original title Monster's Ball
IMDb Rating 7.1 74,313 votes
TMDb Rating 6.5 238 votes

Director

Marc Forster
Director

Cast

Halle Berry isLeticia Musgrove
Leticia Musgrove
Billy Bob Thornton isHank Grotowski
Hank Grotowski
Heath Ledger isSonny Grotowski
Sonny Grotowski
Sean Combs isLawrence Musgrove
Lawrence Musgrove
Coronji Calhoun isTyrell Musgrove
Tyrell Musgrove
Peter Boyle isBuck Grotowski
Buck Grotowski
Yasiin Bey isRyrus Cooper
Ryrus Cooper

Similar titles

Moby Dick
Made in Italy
Che: Part One
The Alibi
Dilwale Dulhania Le Jayenge
Steel Rain
The History of Love
Mr. Turner
Intrigo: Death of an Author
The Meyerowitz Stories
Kujdesu per mua
The D Train