Video Sources 24 Views

  • Shikoevoload.io
More aka Daha

More aka Daha

Jul. 03, 2017Turkey115 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Gaza është një djalë 14-vjeçar që jeton në bregdetin turk të Egjeut. Së bashku me babanë e tij dominues, ai ndihmon kontrabandën e refugjatëve nga vendet e shkatërruara nga lufta drejt Europës, duke u dhënë atyre strehim të përkohshëm dhe ushqim të pakët derisa të përpiqen të largohen. Gaza ëndërron të shpëtojë nga kjo jetë, por nuk mund të mos tërhiqet në një botë të errët të imoralitetit, shfrytëzimit dhe vuajtjeve njerëzore. A mund të mos shndërrohet një përbindësh kur rritet nga një i tillë? Bazuar në romanin e Hakan Günday, që dokumenton krizën e refugjatëve në Europë, “Më shumë” është historia mbërthyese e një djali që duhet të rritet në një botë ku nuk ka vend për pafajësi.

 

More aka Daha
Original title Daha
IMDb Rating 6.9 2,721 votes
TMDb Rating 6.8 24 votes

Similar titles

The Perks of Being a Wallflower
Peaceful Warrior
Hindi Medium
My Summer of Love
Moulin Rouge!
Cell 211
Mirage
Hacksaw Ridge
SPL3: Paradox
Southpaw
Outlaws and Angels
Irrational Man