Video Sources 181 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Mr. Jones

Mr. Jones

Oct. 25, 2019Poland119 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Një gazetar nga Uellsi nxjerr në media lajmin për urinë në Bashimin Sovjetik, në fillim të viteve 30. Ky lajm do i shkaktojë atij telashe dhe peripeci të shumta, në udhëtimin e tij në Bashkimin Sovjetik.

Mr. Jones
Mr. Jones
Mr. Jones
Mr. Jones
Mr. Jones
Mr. Jones
Original title Mr. Jones
IMDb Rating 6.8 2,698 votes
TMDb Rating 6.4 39 votes

Director

Cast

James Norton isGareth Jones
Gareth Jones
Vanessa Kirby isAda Brooks
Ada Brooks
Peter Sarsgaard isWalter Duranty
Walter Duranty
Joseph Mawle isGeorge Orwell
George Orwell
Fenella Woolgar isMiss Stevenson
Miss Stevenson
Kenneth Cranham isLloyd George
Lloyd George
Krzysztof Pieczyński isMaxim Litvinov
Maxim Litvinov

Similar titles

Dirty Girl
The 9th Life of Louis Drax
Battle for Sevastopol
Malang
Chinatown
Her Smell
Shoplifters
Felony
The Longest Yard
Gutshot Straight
Headhunters
We Summon the Darkness