Video Sources 391 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Mulholland Drive

Mulholland Drive

An actress longing to be a star. A woman searching for herself. Both worlds will collide… on Mulholland Drive.Sep. 08, 2001France147 Min.R
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Një aktore e re shpërngulet nga Kanadaja në Hollivud me dëshirën për t’u bërë një aktore e famshme. Ajo takon një grua, e cila për shkak të një aksidenti me makinë vuan nga amnezia dhe të dyja bashkë nisin të kërkojnë kujtimet e humbura, përmes rrugëve të Los Anxhelesit duke u ndeshur me çudira dhe të papritura të ndryshme dhe të pabesueshme.

Mulholland Drive
Mulholland Drive
Mulholland Drive
Mulholland Drive
Mulholland Drive
Mulholland Drive
Mulholland Drive
Mulholland Drive
Mulholland Drive
Mulholland Drive
Original title Mulholland Drive
IMDb Rating 8.0 292,350 votes
TMDb Rating 7.8 3,004 votes

Director

David Lynch
Director

Cast

Naomi Watts isBetty Elms / Diane Selwyn
Betty Elms / Diane Selwyn
Laura Harring isRita / Camilla Rhodes
Rita / Camilla Rhodes
Justin Theroux isAdam Kesher
Adam Kesher
Ann Miller isCatherine Lenoix
Catherine Lenoix
Dan Hedaya isVincenzo Castigliane
Vincenzo Castigliane
Brent Briscoe isDetective Neal Domgaard
Detective Neal Domgaard
Robert Forster isDetective Harry McKnight
Detective Harry McKnight
Katharine Towne isCynthia Jenzen
Cynthia Jenzen
Lee Grant isLouise Bonner
Louise Bonner

Similar titles

Hereditary
Midsommar
Silent Hill
The Escort
Charlie Wilson’s War
The Equalizer
Last Rampage: The Escape of Gary Tison
Shadow in the Cloud
The Handmaiden
After We Collided
A Fortunate Man
Amour