Video Sources 626 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Murder Mystery

Murder Mystery

First class problems. Second class detectives.Jun. 14, 2019USA97 Min.PG-13
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Një polic nga Nju Jorku dhe e shoqja e tij shkojnë me pushime në Europë për të rindezur shkëndijën e martesës së tyre. Një takim rastësor i drejton në një aventurë ku e gjejnë veten të akuzuar për vrasjen e një miliardieri të moshuar.

Murder Mystery
Murder Mystery
Murder Mystery
Murder Mystery
Murder Mystery
Murder Mystery
Original title Murder Mystery
IMDb Rating 6.0 53,846 votes
TMDb Rating 6.4 1,120 votes

Director

Cast

Adam Sandler isNicholas
Nicholas "Nick" Spitz
Jennifer Aniston isAudrey Spitz
Audrey Spitz
Luke Evans isCharles Cavendish
Charles Cavendish
Gemma Arterton isGrace Ballard
Grace Ballard
Adeel Akhtar isMaharajah
Maharajah
Dany Boon isInspector Laurent de la Croix
Inspector Laurent de la Croix
Luis Gerardo Méndez isJuan Carlos Rivera
Juan Carlos Rivera
John Kani isColonel Ulenga
Colonel Ulenga
Terence Stamp isMalcolm Quince
Malcolm Quince
Shiori Kutsuna isSuzy Nakamura
Suzy Nakamura

Similar titles

Valhalla Rising
Precious Cargo
Crows Zero II
Warfighter
Fukrey
Chasing the Dragon
Pokémon the Movie: I Choose You!
Yogi Bear
The Cobbler
The Ugly Truth
Stuber
Elektra