Video Sources 107 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Nina

Nina

Singer. Activist. Survivor. Legend.Apr. 22, 2016UK90 Min.Not Rated
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Historia e muzikantes së xhazit dhe pianistes klasike Nina Simone, ngritja e saj në famë dhe marrëdhëniet me menaxherin e saj Klifton Henderson.

Nina
Original title Nina
IMDb Rating 5.4 2,410 votes
TMDb Rating 5.4 50 votes

Director

Cynthia Mort
Director

Cast

Zoe Saldana isNina Simone
Nina Simone
David Oyelowo isClifton Henderson
Clifton Henderson
Mike Epps isRichard Pryor
Richard Pryor
Ella Thomas isLorraine Hansberry
Lorraine Hansberry
Ronald Guttman isHenri Edwards
Henri Edwards
Ella Joyce isClifton's Mom
Clifton's Mom
Keith David isClifton's Father
Clifton's Father
Mary Pat Gleason isOrdlery Pat
Ordlery Pat

Similar titles

More aka Daha
Fado
Me Before You
The Mountain Between Us
Abducted
Citation
Copenhagen
Pitch Perfect 3
The Dark Valley
Animal Kingdom
Scarface
Disappearance at Clifton Hill