Video Sources 855 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Upvidupvid.co
Oblivion

Oblivion

Earth is a memory worth fighting forApr. 10, 2013USA124 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Xhek Harper është një nga riparuesit e fundit të droneve i pozicionuar në Tokë. Pjesë e një operacioni masiv për të ekstraktuar burime jetësore pas dekadash lufte me një kërcënim të tmerrshëm të njohur si Skavët, misioni i Xhekut është thuajse i përfunduar. Duke jetuar dhe patrulluar qiellin mahnitës nga mijëra metra lart, ekzistenca e tij e dhimbshme tronditet kur ai shpëton një bukuroshe të huaj nga një anije hapësinore të rrëzuar. Mbërritja e saj nxit një sërë ngjarjesh që e detyrojnë Xhekun të vërë në dyshim gjithçka që di dhe e vë fatin e njerëzimit në duart e tij.

Oblivion
Oblivion
Oblivion
Oblivion
Oblivion
Oblivion
Oblivion
Oblivion
Oblivion
Oblivion
Original title Oblivion
IMDb Rating 7.0 419,317 votes
TMDb Rating 6.4

Director

Cast

Tom Cruise isJack Harper
Jack Harper
Morgan Freeman isMalcolm Beech
Malcolm Beech
Olga Kurylenko isJulia Rusakova Harper
Julia Rusakova Harper
Andrea Riseborough isVictoria Olsen
Victoria Olsen
Abigail Lowe isJulia's Child
Julia's Child
Isabelle Lowe isJulia's Child
Julia's Child
David Madison isGrow Hall Survivor
Grow Hall Survivor

Similar titles

Braven
Bridge to Terabithia
Gnome Alone
Një Përbindësh në Paris
Independence Day: Resurgence
Hot Fuzz
Sudden Death
Fanaa
Ultimate Heist
A Better Tomorrow
Oz: The Great and Powerful
Pitbull. Ostatni pies