Video Sources 951 Views

  • Shiko ne Albvidfcom
Obsessed

Obsessed

May. 14, 2014South Korea132 Min.N/A
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Historia e shkurtër e dashurisë midis një komandanti dhe bashkëshortes së kapitenit të tij, gjatë luftës së Koresë me Vietnamin.

Obsessed
Obsessed
Obsessed
Obsessed
Obsessed
Obsessed
Original title 인간중독
IMDb Rating 6.2 645 votes
TMDb Rating 6.9 15 votes

Director

Kim Dae-woo
Director

Cast

Song Seung-heon isColonel Kim Jin-pyeong
Colonel Kim Jin-pyeong
Lim Ji-yeon isJong Ga-heun
Jong Ga-heun
Jo Yeo-jeong isLee Sook-jin
Lee Sook-jin
On Ju-wan isKyung Woo-jin
Kyung Woo-jin
Park Hyuk-kwon isLieutenant Colonel Choi
Lieutenant Colonel Choi
Kim Hye-na isUnit 6 woman
Unit 6 woman
Um Tae-goo isWarrant Officer Kim
Warrant Officer Kim
Lee Seung-joon isChief medical officer
Chief medical officer
Bae Seong-woo isJo Hak-Soo
Jo Hak-Soo

Similar titles

DISTANCE
The Possession of Hannah Grace
A Christmas Carol
Our Friend
Sky High a.k.a Hasta el cielo
Uncle Frank
Across the Hall
Snow White and the Huntsman
Twin Peaks: The Missing Pieces
The Gold Rush
The Kill Team
Along Came the Devil