Video Sources 713 Views

  • Shiko ne Albvidfcom
Oldboy

Oldboy

15 years of imprisonment, five days of vengeanceJan. 01, 2003South Korea120 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Pasi rrëmbehet dhe burgoset për 15 vjet, Oh Dae-Su lirohet, duke zbuluar se misioni i tij është të gjejë rrëmbyesit brenda pesë ditëve.

Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Original title 올드보이
IMDb Rating 8.4 395,552 votes
TMDb Rating 8 1,846 votes

Director

Cast

Choi Min-sik isOh Dae-su
Oh Dae-su
Yoo Ji-tae isLee Woo-jin
Lee Woo-jin
Oh Dal-su isPark Cheol-woong
Park Cheol-woong
Ji Dae-Han isNo Joo-Hwan
No Joo-Hwan
Oh Tae-kyung isYoung Dae-su
Young Dae-su
Yoon Jin-Seo isLee Soo-ah
Lee Soo-ah
Lee Seung-Shin isYoo Hyung-ja
Yoo Hyung-ja

Similar titles

Swiss Army Man
Bodied
Boys in the Trees
Detachment
Riding With Sugar
Escape Plan
G-Force
Allies
Absentia
The Incredible Hulk
Honour
Million Dollar Arm