Video Sources 877 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Oldboy

Oldboy

Ask not why you were imprisoned. Ask why you were set free.Nov. 14, 2013USA104 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Një ekzekutiv marketingu, rrëmbehet dhe mbahet peng për 20 vjet në vetmi totale. Kur papritur lihet i lirë, ai fillon një mision për të zbuluar me çdo kusht kush organizoi dënimin e tij të tmerrshëm, por e gjen veten në mes të një rrjete komplotesh dhe sprovash të jashtëzakonshme…

Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Original title Oldboy
IMDb Rating 5.8 52,519 votes
TMDb Rating 6

Director

Spike Lee
Director

Cast

Josh Brolin isJoe Doucett
Joe Doucett
Elizabeth Olsen isMarie Sebastian
Marie Sebastian
Sharlto Copley isAdrian Pryce
Adrian Pryce
Lance Reddick isDaniel Newcombe
Daniel Newcombe
Max Casella isJames Prestley
James Prestley
Richard Portnow isBernie Sharkey
Bernie Sharkey
Grey Damon isYoung Joe
Young Joe

Similar titles

The Ring
Red Dawn
Ride or Die
Kidnap
88 Minutes
Gettysburg
The Kill Team
Kung Fury
Here Awhile
Cold Blood
Son of Saul
Milk