Video Sources 19 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
One Night in Miami…

One Night in Miami…

Four legends. One legendary night.Dec. 25, 2020USA114 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Në natën e 25 shkurtit të vitit 1964, në Majemi, Kasius Klej bashkohet me Xhim Braunin, Sem Kukin dhe Malkolmin X për të diskutuar në lidhje me përgjegjësitë e të qenit zezakë të suksesshëm gjatë lëvizjes për të drejtat civile.

 

One Night in Miami…
One Night in Miami…
One Night in Miami…
One Night in Miami…
One Night in Miami…
Original title One Night in Miami...
IMDb Rating 7.2 14,702 votes
TMDb Rating 7.4 201 votes

Director

Regina King
Director

Cast

Eli Goree isCassius Clay
Cassius Clay
Aldis Hodge isJim Brown
Jim Brown
Lance Reddick isBrother Kareem
Brother Kareem
Nicolette Robinson isBarbara Cooke
Barbara Cooke
Michael Imperioli isAngelo Dundee
Angelo Dundee

Similar titles

The Neighbor
The Wind That Shakes the Barley
First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers
What Death Leaves Behind
Dil Bechara
Tidal Wave
Before I Fall
Valkyrie
Barbershop 2:  Back in Business
Edge of Darkness
Wild Mountain Thyme
Geek Charming