Video Sources 17 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Over the Moon

Over the Moon

Believing is EverythingOct. 16, 2020China100 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote
what going on?

Synopsis

Një vështrim i rrallë i jetës së kërcimtareve ekzotike dhe private në Los Angeles. Hyni dhe bëni një kalim të plotë, në jetën e pesë grave, ambicjet e të cilave, i shtyjnë ato të bëjnë përpara, përmes vështirësive dhe tabuve, drejt fuqizimit të grave.

 

Over the Moon
Over the Moon
Over the Moon
Over the Moon
Over the Moon
Over the Moon
Original title Over the Moon
IMDb Rating 6.6 4,096 votes
TMDb Rating 7.6 257 votes

Director

John Kahrs
Director

Cast

Cathy Ang isFei Fei (voice)
Fei Fei (voice)
Phillipa Soo isChang'e (voice)
Chang'e (voice)
Robert G. Chiu isChin (voice)
Chin (voice)
Ken Jeong isGobi (voice)
Gobi (voice)
John Cho isFather (voice)
Father (voice)
Sandra Oh isMrs. Zhong (voice)
Mrs. Zhong (voice)
Ruthie Ann Miles isMother (voice)
Mother (voice)
Margaret Cho isAuntie Ling / Gretch (voice)
Auntie Ling / Gretch (voice)
Kimiko Glenn isAuntie Mei / Lulu (voice)
Auntie Mei / Lulu (voice)
Artt Butler isUncle / Bill (voice)
Uncle / Bill (voice)

Similar titles

Back to the Future Part II
A Walk to Remember
The House with a Clock in Its Walls
Journey to the Christmas Star
Kingsman: The Golden Circle
Ghost
Double World
Lino
Stjuarti i vogel 3
Ice Age: The Meltdown
Dragonheart 3: The Sorcerer’s Curse
Black Sea