Video Sources 35 Views

  • Shikoevoload.io
Pagglait

Pagglait

Mar. 26, 2021India114 Min.TV-14
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

E ve menjëherë pas martesës, një grua e re përballet me paaftësinë për t’u ndjerë e pikëlluar, me të afërm të çuditshëm dhe një zbulim befasues për burrin e saj të ndjerë.

Pagglait
Pagglait
Pagglait
Pagglait
Pagglait
Pagglait
Pagglait
Pagglait
Pagglait
Pagglait
Original title पगलैट
IMDb Rating 7.0 4,388 votes
TMDb Rating 7.3 8 votes

Director

Umesh Bist
Director

Cast

Sanya Malhotra isSandhya Giri
Sandhya Giri
Shruti Sharma isNazia Zaidei
Nazia Zaidei
Chetan Sharma isAlok Giri
Alok Giri
Ashutosh Rana isShivendra Giri
Shivendra Giri
Raghubir Yadav isPapu Tayaji
Papu Tayaji
Natasha Rastogi isAlka Pandey
Alka Pandey
Rajesh Tailang isTarun Giri
Tarun Giri
Meghna Malik isTulika Mausi
Tulika Mausi
Jameel Khan isGhanshyam
Ghanshyam

Similar titles

How the Grinch Stole Christmas
The Longest Ride
Swiss Army Man
Nim’s Island
Wonder Wheel
The Sandlot
Peaceful Warrior
Zombeavers
Inside Out
Barry Lyndon
Honey 2
Memoir of War