Video Sources 270 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albavidfcom
Paskal

Paskal

Between Family and CountrySep. 27, 2018Malaysia100 Min.TV-14
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

PASKAL është njësia elitë në marinën mbretërore malajziane. Filmi tregon ngjarjet e vërteta të komandantit të PASKAL, Arman Anuar dhe ekipit të tij për të shpëtuar një anije-cisternë e cila u rrëmbye nga piratët somalezë në vitin 2011.

Paskal
Original title Paskal
IMDb Rating 7.2 2,350 votes
TMDb Rating 7.2 13 votes

Director

Adrian Teh
Director

Cast

Hairul Azreen isArman Rahmat bin Anuar aka Jerung
Arman Rahmat bin Anuar aka Jerung
Ammar Alfian Aziz isMohd Zariff bin Zairudin aka Jeb
Mohd Zariff bin Zairudin aka Jeb
Henley Hii isJoshua aka Girang
Joshua aka Girang
Taufik Hanafi isKhairil Fikri bin Abdul Musa aka Ustat
Khairil Fikri bin Abdul Musa aka Ustat

Similar titles

Breaking Surface
Kickboxer: Retaliation
London Heist
Indiana Jones and the Last Crusade
Ford v Ferrari
The Mechanik
Dracula Untold
Allied
Uri: The Surgical Strike
Destroyer
The Convent
Blood Out