Video Sources 2158 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Treasure Planet

Treasure Planet

Find your place in the universe.Nov. 26, 2002United States95 Min.PG
Your rating: 0
10 4 votes

Synopsis

Një version i animuar nga Disney i “Treasure Island”. I vetmi ndryshim është se filmi është vendosur në hapësirën e jashtme me botë të huaja dhe mrekulli të tjera galaktike.

Treasure Planet
Treasure Planet
Treasure Planet
Treasure Planet
Treasure Planet
Treasure Planet
Treasure Planet
Treasure Planet
Treasure Planet
Treasure Planet
Original title Treasure Planet
IMDb Rating 7.1 84,185 votes
TMDb Rating 7.3

Director

Ron Clements
Director

Cast

Joseph Gordon-Levitt isJim Hawkins (voice)
Jim Hawkins (voice)
Brian Murray isJohn Silver (voice)
John Silver (voice)
David Hyde Pierce isDoctor Doppler (voice)
Doctor Doppler (voice)
Emma Thompson isCaptain Amelia (voice)
Captain Amelia (voice)
Michael Wincott isScroop (voice)
Scroop (voice)
Martin Short isB.E.N. (voice)
B.E.N. (voice)
Laurie Metcalf isSarah Hawkins (voice)
Sarah Hawkins (voice)
Roscoe Lee Browne isMr. Arrow (voice)
Mr. Arrow (voice)
Patrick McGoohan isBilly Bones (voice)
Billy Bones (voice)
Dane A. Davis isMorph (voice)
Morph (voice)

Similar titles

Der Wilden Hunner und die Liebe
Filmi i Bletës
Stjuarti i Vogel 2
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules
Solis
Epoka e Akullnajave 4
Rio 2
Into the Blue
Arthur Christmas
The Road
Undisputed
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring