Video Sources 724 Views

  • Shikovidmoly.net
Protégé

Protégé

Apr. 13, 2007Hong Kong106 Min.R
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Një agjent special ka 8 vite i infltruar thellë në tregun e organizuar kriminal të Azisë, ku ai bëhet krahu i djathtë i një prej bosëve. Nik tani ka filluar të ndjejë besnikëri ndaj shoqërisë së re dhe parave.

Protégé
Protégé
Protégé
Protégé
Protégé
Protégé
Protégé
Original title 門徒
IMDb Rating 7.3 4,035 votes
TMDb Rating 5.7

Director

Cast

Louis Koo isJane's Husband
Jane's Husband
Zhang Jingchu isJane (as Zhang Jing Chu)
Jane (as Zhang Jing Chu)
Anita Yuen isQuin's Wife
Quin's Wife
Nirut Sirichanya is(as Nirut Sirijanya)
(as Nirut Sirijanya)
He Mei-Tian isSister of Quin's Wife (as He Mei Tian)
Sister of Quin's Wife (as He Mei Tian)
Liu Kai-Chi isHead of Customs Officers (as Liu Kai Chi)
Head of Customs Officers (as Liu Kai Chi)
Andy Lau isLin Quin
Lin Quin
Qi Yuwu isSingapore custom officer arresting Fan
Singapore custom officer arresting Fan

Similar titles

[REC]⁴ Apocalypse
Drishyam
Good Newwz
Carlito’s Way
The Truth
Catch Me If You Can
Caught by a Wave a.k.a Sulla Stessa Onda
The Resident
Unbroken: Path to Redemption
Green Street Hooligans
Another 9 1/2 Weeks
Bunraku