Video Sources 854 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Quantum of Solace

Quantum of Solace

For love, for hate, for justice, for revenge.Oct. 30, 2008UK106 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Agjenti 007 është i plagosur në krenarinë e tij, pasi është tradhtuar nga Vesper, gruaja që dashuronte. Misioni i tij i ri fillon me detyrën e re për Bondin që të mos bënte asnjë hakmarrje personale. Pasi zbulon se një organizatë sekrete kishte kapur Vesper, e që një llogari bankare i përket një agjenti M16 të korruptuar në Haiti, Bond falë edhe ndihmës së Kamilës, një grua e etur për hakmarrje, njihet me Dominik Grin një biznesmen që bën pjesë në organizatë. Bond zbulon që Grini është duke punuar për të marr kontrollin e një prej burimeve natyrore më të rëndësishme në botë dhe për ta arritur këtë është gati të bëjë gjithçka. Mes mashtrimeve dhe tradhtive, Bond, me ndihmën e disa miqve të vjetër duhet të zbulojë burrin që shkaktoi tradhtinë e Vesper dhe të ndalojë planin e Grinit.

Quantum of Solace
Quantum of Solace
Quantum of Solace
Quantum of Solace
Quantum of Solace
Quantum of Solace
Quantum of Solace
Quantum of Solace
Quantum of Solace
Quantum of Solace
Original title Quantum of Solace
IMDb Rating 6.6 354,121 votes
TMDb Rating 6.1 3,020 votes

Director

Marc Forster
Director

Cast

Daniel Craig isJames Bond
James Bond
Olga Kurylenko isCamille Montes
Camille Montes
Mathieu Amalric isDominic Greene
Dominic Greene
Giancarlo Giannini isRené Mathis
René Mathis
Gemma Arterton isStrawberry Fields
Strawberry Fields
Jeffrey Wright isFelix Leiter
Felix Leiter
David Harbour isGregg Beam
Gregg Beam

Similar titles

Solomon Kane
The Swindlers
Bunraku
Sex Drive
Kickboxer
Detective Chinatown 2
Kill Ben Lyk
Tokyo Ghoul
Atomic Blonde
Ralf Shkatërruesi
Underworld
The Finest Hours