Video Sources 306 Views

  • Shiko ne Albvidfcom
Queen Marie of Romania

Queen Marie of Romania

Nov. 08, 2019Romania110 Min.PG
Your rating: 0
2 1 vote

Synopsis

E shkatërruar nga Lufta e Parë Botërore dhe zhytur në probleme politike, çdo shpresë e Rumanisë mbetet në misionin e mbretëreshës së saj në Paris për të lobuar për njohjen ndërkombëtare të bashkimit të madh në bisedimet e paqes në 1919.

Queen Marie of Romania
Original title Maria, Regina României
IMDb Rating 8.2 566 votes
TMDb Rating 9.4 6 votes

Director

Cast

Roxana Lupu isQueen Marie
Queen Marie
Daniel Plier isKing Ferdinand
King Ferdinand
Emil Mandanac isPrince Știrbei
Prince Știrbei
Adrian Titieni isIon Brătianu
Ion Brătianu
Anghel Damian isPrince Carol II
Prince Carol II

Similar titles

I Am Wrath
Seven Days
Children of Men
My Blueberry Nights
Tercer Grado
A Gang Story
Untogether
The Fall
Green Street Hooligans: Underground
Tiger
Vengeance: A Love Story
Berlin, Berlin