Video Sources 1274 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Red Dawn

Red Dawn

Welcome To the Home of the BraveNov. 21, 2012USA93 Min.PG-13
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Në “Agimin e Kuq”, një qytet amerikan zgjohet dhe shikon disa ushtarë të huaj parashutistë të zbresin nga qielli – në mënyrë tronditëse, Sh.B.A-ja është pushtuar dhe qyteza e tyre e lindjes është objektivi fillestar. Shumë shpejt dhe pa paralajmërim, qytetarët e gjejnë veten të burgosur dhe qytezën e tyre nën pushtimin armik. Të vendosur për të luftuar, një grup patriotësh të rinj kërkojnë strehë në pyjet përreth, duke u stërvitur dhe duke u riorganizuar në skuadra guerilase. Duke u frymëzuar nga nuska e gjimnazit të tyre, ata e quajnë veten Vulverinët, që bashkohen për të mbrojtur njëri-tjetrin, për të çliruar qytezën e tyre nga pushtuesit e saj dhe për të marrë mbrapa lirinë e tyre.

Red Dawn
Red Dawn
Red Dawn
Red Dawn
Red Dawn
Red Dawn
Red Dawn
Red Dawn
Red Dawn
Red Dawn
Original title Red Dawn
IMDb Rating 5.4 62,719 votes
TMDb Rating 5.3 388 votes

Director

Dan Bradley
Director

Cast

Chris Hemsworth isJed Eckert
Jed Eckert
Josh Hutcherson isRobert Kitner
Robert Kitner
Isabel Lucas isErica Martin
Erica Martin
Jeffrey Dean Morgan isCol. Andy Tanner
Col. Andy Tanner
Michael Beach isMayor Jenkins
Mayor Jenkins
Connor Cruise isDaryl Jenkins
Daryl Jenkins

Similar titles

Spycies
Persian Lessons
Furious
Jumanji: The Next Level
In Hell
Daybreakers
Johnny Mad Dog
Marjorie Prime
Stander
Knight and Day
The Night Crew
Pocket Listing